Duszpasterze

Ks. prob. Józef Jakubiec

Od 27.08.2011 r. zostałem dekretem Ks. Bp. Ordynariusza skierowany do pracy duszpasterskiej w Parafii w Dankowicach. Przybywam do Was jako administrator. Pochodzę z Mesznej - pięknej niewielkiej, turystycznej miejscowości leżącej na trasie z Bielska-Białej do Szczyrku. Szkołę Podstawową kończyłem w Mesznej, a potem uczęszczałem do Technikum Budowlanego w Bielsku-Białej. W 1984 r. rozpocząłem studia teologiczne w ówczesnej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjąłem 22.05.1990 r. na Wawelu w Krakowie. Przez 2 lata po świeceniach pracowałem jako wikariusz w podkrakowskiej Parafii w Skawinie.

Następnie zostałem przeniesiony do pracy w Parafii w Żywcu. Tam przez 6 lat byłem wikariuszem i katechetą. Od 1998 r. podjąłem obowiązki Kapelana Powiatowego Szpitala i Domu Starości. Pełniłem te posługę przez 13 lat do 26.08.2011r. Mija pierwszy miesiąc naszego pobytu wśród Was. Trudno na razie o wielkie refleksje, oceny czy opinie. Czujemy się bardzo dobrze w tej Parafialnej Wspólnocie. Serdecznie dziękujemy za miłe i życzliwe powitanie i przyjęcie nas.

Dziękujemy naszym poprzednikom - duszpasterzom - Ks. Proboszczowi Janowi Figurze, Ks. Wojciechowi Palowi, Ks. Łukaszowi Tlałce, że tak pięknie i owocnie z takim poświeceniem pracowali wśród Was, że przekazali nam tak dobrze rozwinięte i uformowane duszpasterstwo.

Chcielibyśmy tę solidna pracę naszych poprzedników kontynuować - oczywiście na płaszczyźnie duchowej, modlitewnej, charyzmatycznej, ale także i na tej ludzkiej oraz materialnej. Będziemy podejmowali dalsze inwestycje i remonty, aby nasza świątynia, obiekty parafialne, oraz otoczenie było coraz piękniejsze i coraz lepiej mogło służyć całej naszej Wspólnocie. Dlatego zwracam się z prośbą o podjęcie z nami współpracy poprzez włączanie się Grupy, Stowarzyszenia i Wspólnoty dziecięce, młodzieżowe, osób dorosłych, które istnieją już w naszej Parafii, a także poprzez pomoc prywatną.

Prosimy o modlitwę w naszej intencji i całej Parafii, a my także zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci za Was. W każdą niedzielę i święta jedna Msza św. jest ofiarowana za cała Wspólnotę Parafialną - za żywych i za zmarłych. Niech na dalszą - naszą wspólną już drogę przez ziemię do nieba Pan nam pobłogosławi, a Matka Najświętsza wspiera i umacnia.